آخرین نظرات

کارشناسان زبان چینی

 • کارشناس زبان چینی از دانشگاه شهید بهشتی
  مترجم تخصصی زبان چینی
  مشاور تجاری و تحصیلی چین
  ایمیل: m.a.mojtahedi23@gmail.com
  تلفن: 09102552023

 • کارشناس زبان چینی از دانشگاه شهید بهشتی

  مترجم و مدرس زبان چینی

  تورلیدر تخصصی زبان چینی

  مشاور تجاری و توریستی چین

  ایمیل: fardad.komeili@gmail.com

  تلفن: 09372045493

   


پنج شنبه, 10 خرداد 1397 ساعت 11:45

اگر به شانگهای سفر کردید حتما از این مکان‌ها دیدن کنید!

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)


شانگهای وسیع‌‌ترین شهر چین است و مکان‌های دیدنی بسیاری برای کسانی دارد که با جمعیت زیاد مشکلی ندارند. در نظر داشته باشید شانگهای 24 میلیون نفر جمعیت دارد و بهترین جا برای توریست‌هایی که به محیط‌های خلوت علاقه دارند نیست! از آنجا که شانگهای در مسیر رودخانه یانگتسه قرار دارد از طریق آب به خیلی از شهرهای چین ارتباط دارد و مناظر زیبایی در مسیر آب ارائه میدهد.

محل تولد حزب کمونیست چین هر چیزی مثل مکان‌های تاریخی و معابد جذاب, موزه‌های هنر مدرن یا تاریخی, برج‌ها و مراکز خرید را داراست و برای تمام سلیقه‌ها چیزی برای ارائه دارد. حمل و نقل این شهر نیز بسیار قوی میباشد و دارای خطوط قطار سریع السیر به شهرهای مهم چین مثل پکن است.


1- جونگ شن لو ( The Bund )

شانگهای
جونگ شن لو

جونگ شن لو یک محله است که در کنار رودخانه هوانگ پو جیانگ کشیده شده و بیشتر به این دلیل محبوب است که حسی اروپایی دارد چرا که قبلا محله فرانسوی‌ها و انگلیسی‌ها در شانگهای بوده است. بیشتر ساختمان‌های اروپایی آن الان رستوران, مغازه , بوتیک و گالری هستند. 52 ساختمان در محل به سبک‌های رمی, رنسانسی, نئوکلاسیک و گوتیک ساخته شدند و از نظر طراحی و ساخت یکی از جذاب‌‌ترین محل‌ها در نوع خود هستند. یکی از جذاب‌‌ترین مناظری که در شانگهای میتوانید ببینید دیدن محل در شب روی قایق است.


2- باغ یو ( Yu Yuan )

شانگهای
باغ یو


در شمال شرقی شهر قدیمی و در 1559 ساخته شده و با نام باغ شادی نیز شناخته میشود.البته ساختمان‌ها و سالن‌های مختلف آن در زمان‌های مختلفی ساخته شدند. مساحت آن 20 هزار متر مربع بوده و از یک باغ درونی و باغ بیرونی تشکیل شده است. چندین ساختمان و سالن با معماری زیبا و سنتی چینی در آن قرار دارند و جالب است بدانید زمانی محل زندگی و تمرین جنگجویان چینی بوده است. همچنین یک سالن تئاتر چینی قدیمی و خوش ساخت نیز در آن قرار دارد. این باغ با چنان دقتی ساخته شده که حتی سنگ‌های آن نیز دست ساز هستند و با جزییات شکل داده شدند.


3- معبد بودای یشم سبز

شانگهای
یشم سبز


یکی از راهبان بودایی این مجسمه‌های گران قیمت و بی نظیر را از بورما به چین آورد. این معبد در 1928 ساخته شده و جایگزین ساختمان قبلی که در 1882 ساخته شده بود است و 3 سالن مختلف و دو حیاط دارد. سالن اصلی که دارای 4 مجسمه از پادشاهان آسمانی ( 天王殿 ) و دو مجسمه بودا دو متری که از سنگ قیمتی یشم سبز تراشیده شدند است جذاب‌‌ترین قسمت این معبد میباشد و همیشه پر از راهبان و افراد بودایی است.

 

 


4- موزه شانگهای

شانگهای
موزه شانگهای


موزه شانگهای که در سال 1952 تأسیس شد، مهمترین موزه هنرهای کلاسیک چینی است. در یک ساختمان مدرن که خود یک اثر هنری است و قسمت بالای آن که به شکل دایره ساخته شده نشان دهنده شکل زمین در چین قدیم است. چهار طبقه موزه شامل ضروف عتیقه از برنز و سرامیک از فرهنگ‌های ماقبل تاریخ تا قرن نوزدهم، نقاشی‌های جوهری، خطاطی و همچنین مجموعه‌های زیادی از هنر اقلیت‌های قومی چین میشود. اگر باز هم به دیدن موزه علاقه مند هستید پیشنهاد میکنیم از موزه تاریخ طبیعی شانگهای هم دیدن کنید.


5- معبد لونگ هوا

شانگهای
لونگ هوا


در پارک دلپذیر در منطقه جنوب غربی شانگهای، معبد پر زرق و برق Longhua یکی از قدیمی‌‌ترین مکان‌های مذهبی در چین باقی مانده است که در حدود سال 242 پس از میلاد ساخته شده است. این شهر بارها و بارها در طی قرن‌ها خراب شده و دوباره بازسازی شده و ساختمان کنونی آن به قرن دهم بازمیگردد. این معبد همچنان برای بیشتر مراسم‌های بودایی استفاده می شود و شامل پنج سالن بزرگ می شود، از جمله تالار میتریه (مایل دیان) با مجسمه بزرگ بودا، پادشاه بهشتی (تیان وانگ دیان) به چهار پادشاه آسمانی (Daxiong baddian) با مجسمه‌های زیبا و یک زنگ مربوط به قرن شانزدهم اختصاص داده شده است. کتابخانه آن نیز شامل 1000 جلد کتاب‌ها و نوشته‌های تاریخی است و 500 مجسمه بودای طلاکاری شده نیز در آن قرار دارند.

6- برج مروارید

شانگهای
برج مروارید


اگر در شانگهای هستید حتما باید برج 468 متری رادیو و تلویزیون مروارید شرقی ( Dongfāng Míngzhūtǎ东方明珠广播电视塔) در پارک پودونگ در ساحل شرقی رودخانه هوانگ پو را ببینید. ساخته شده در سال 1991، برج نام خود را از 11 سازه کروی برروی هم از اندازه‌های مختلف می گیرد، که بالاترین آنها - ماژول فضایی – در ارتفاع 350 متری قرار دارد و کف آن شیشه ای است. دیگر موارد جالب شامل یک مرکز خرید در طبقات پایین تر و هتل فضایی است که اتاق‌هایی با منظره‌های دیدنی ارائه می دهد. حتی اگر شما نمی توانید به برج بروید, شب‌ها از دیدن رقص نورهای آن لذت خواهید برد.

 

 

 


7- خیابان نانجینگ (Najinglu 南京路)

شانگهای
خیابان نانجینگ


خیابان اصلی خرید شانگهای، در نیمه دوم قرن نوزدهم ساخته شد و از چندین مایل به سمت غرب به سمت خیابان جونگ شن می رود. در کنار این خیابان همه جور چیزی برای خرید پیدا میشود. از فروشندگان خیابانی که سوغاتی‌های چینی و غذاهای خیابانی را به فروش می رسانند تا چیزهای گرانقیمت مثل آثارهنرهای سنتی و صنایع دستی و همچنین تعدادی از مراکز خرید و فروشگاه‌های بزرگ مانند Yibai و Jiubai .چراغ های نئونی مغازه های آن شما را به یاد فیلم‌های علمی تخیلی می‌اندازند. این خیابان محل اصلی سرگرمی در شانگهای و در آن بسیاری از رستوران‌ها,سینما‌ها و کلوپ‌های شبانه قرار دارند و محله جذاب برای دیدن نمایش‌های خیابانی است (مخصوصا در زمان جشن‌های بزرگ مانند سال نو چینی دیدن نمایش‌ها و آتش بازی‌ها میتواند بسیار سرگرم کننده باشد).


8- ارتباط فرانسوی : تیان زی فانگ

شانگهای
تیان زی فانگ


این منطقه قبلا محله فرانسوی‌ها بود و اکنون تبدیل به محله هنری شانگهای شده است. بافت اروپایی خود را به خوبی حفظ کرده و پاتوق دانشجویان هنر, گالری‌ها, استودیو‌ها, کلوپ‌های موسیقی زیرزمینی و کافه رستوران‌های خاص است. همچنین خیلی از آثار دستی و هنری و نقاشی‌ها نیز در اینجا به فروش میرسند و محله جذابی است که شب‌ها از آن دیدن کنید و با دوستان خود برای نوشیدن یک فنجان قهوه در جایی خلوت بروید.

 

 

 


9- کلیسای شو جیا هویی ( Xujiahui)

شانگهای
شو جیا هویی


کلیسای جامع Xujiahui که همچنین به عنوان کلیسای سنت ایگناتوس شناخته می شود، ساخته شده در سال 1911 در سبک نئو رومن ساخته شده است و یادآور دیگری از میراث چند ملیتی شانگهای است. این بزرگترین مکان عبادت کاتولیک رومی در شانگهای است و علاوه بر طراحی جالب پارک آن، برج‌های دوقلوی 50 متری و شیشه‌های رنگارنگ آن ارزش دیدنش را دوچندان میکنند. مانند بسیاری دیگر از مکان‌های مذهبی، در طی انقلاب فرهنگی چینی به شدت آسیب دید. اما در سال‌های اخیر، بازسازی گسترده ای صورت گرفته و همچنان یک مکان زیارت و توریسم مهم است.


10- موزه علم و صنعت شانگهای

شانگهای
موزه علم و صنعت


با توجه به موقعیت خود به عنوان یک شهر کلاس جهانی، شانگهای بدون شک سهم زیادی از موزه‌های بی نظیر دارد. علاوه بر موزه شگفت انگیز هنرهای شانگهای، این شهر دارای بزرگترین موزه علم و تکنولوژی است و هر ساله بیش از دو میلیون بازدید کننده دارد. این موزه در سال 2001 افتتاح شد و موزه شامل نمایشگاه‌های چند رسانه‌ای ، نمایشگاه‌های دائمی و نمایشگاه‌های علمی پیشرفته است. برجسته‌‌ترین قسمت‌ها بخش رباتیک و علوم فضایی هستند. همچنین یک تونل آکواریومی زیرزمینی نیز دارد. باغ وحش شانگهای نیز در کنار همین موزه است و اگر میخواهید پاندا‌ها را ببینید جای مناسبی است. مجسمه‌ حیاط اصلی این موزه نیز در نوع خود بی نهایت زیباست.

خواندن 1403 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 24 خرداد 1397 ساعت 08:25
محمدعلی مجتهدی

کارشناس زبان چینی از دانشگاه شهید بهشتی
مترجم تخصصی زبان چینی
مشاور تجاری و تحصیلی چین
ایمیل: m.a.mojtahedi23@gmail.com
تلفن: 09102552023

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.